Witam wszystkich na mojej stronie, poświęconej fotografii!

Moja przygoda z tą dziedziną sztuki, ale i życia, rozpoczęła się niemal trzydzieści lat temu - w 1975 roku. Początkowo zajmowałem się fotografią w szerokim tego słowa znaczeniu, od zdjęć bliskich po utrwalanie piękna przyrody. Dopiero w 1980 roku rozpocząłem przygodę z fotografią sportową, głównie związaną ze speedwayem, co zafascynowało mnie do tego stopnia, że robić to do dzisiaj. Początkowo traktowałem to jedynie jako hobby, wykonując zdjęcia wyłącznie dla własnej przyjemności i satysfakcji.
  W latach dziewięćdziesiątych współpracowałem z kilkoma gazetami lokalnymi, pełniąc rolę fotoreportera. Obecnie partnerują kilku portalom, Tygodnikowi żużlowemu oraz internetowemu magazynowi "Speedway News".
  Przez niemal 25 lat obcowania z żużlem przeżyłem wiele niesamowitych przygód, byłem świadkiem ludzkich sukcesów i porażek, a nawet tragedii, ale przede wszystkim poznałem wielu ludzi, których dzisiaj mogê nazwaæ przyjaciółmi. Strona bêdzie poświęcona fotografii, z naciskiem na moją największą pasją, jak± jest żużel. życzę przyjemnego surfowania.
Ze sportowym pozdrowieniem.
Ireneusz Romanek
Fotografuję sprzętem Canon.